ATRAKCJE Atrakcje w Jantarze

Kolejka wąskotorowa w Jantarze

Wąskotorowa zabytkowa  kolejka prowadzi do Jantara. Kursuje ona na trasie Jantar- Malbork, Grudziądz oraz Sztum. Podróż do samego Malborka trwa ok. 3 godzin. Przy okazji na świeżym powietrzu można podziwiać przepiękne krajobrazy gminy Stegna. To doskonała alternatywa dla zatłoczonych latem dróg krajowych,  pełnych korków i zdenerwowanych kierowców. Wybierając naszą wycieczkową kolejkę, omijasz wszystkie zatłoczone szlaki komunikacyjne.

Kolejka wąskotorowa w Jantarze

Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu

To dość ciekawa dyscyplina, spotykana tylko w tej okolicy. Zawody polegają na wyłowieniu jak największej liczby bursztynowych zarodków na określonym stanowisku i wyznaczonym czasie. Zawodnicy do pomocy mają kaszorek i grabie.

 

Eliminacje odbywają się w poszczególnych miejscowościach, natomiast finały zawodów na plaży w Jantarze. Imprezie towarzyszą koncerty gwiazd, a także różnego rodzaju zabawy oraz gry dla wczasowiczów i gości. Planując wypoczynek i nocleg w Jantarze (Meteor) zachęcamy do obejrzenia tych niezwykłych zawodów.

Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu

Mini ZOO

Mini ZOO to rozrywka dla całej rodziny, a przede wszystkim dla najmłodszych dzieci. Znajdują się tutaj gatunki zwierząt niemal z całego świata. Możemy tutaj obejrzeć  m.in.kangury, zebrę, wielbłąda jednogarbnego, kozy kameruńskie, syryjskie i miniaturki, lamy, guanako, alpaki, osły domowe, daniele oraz pawie, w tym wyjątkowe pawie białe, emu, nandui egzotyczne gatunki kur. Odwiedzając Jantar, warto wybrać się do mini Zoo.

Mini ZOO

Buffalo Bill

To rozrywka dla aktywnych, którzy szukają innych ciekawych atrakcji poza plażą. Ośrodek jeździecki Buffalo Bill organizuje wycieczki konne nad morze dla początkujących oraz zawodowców. Wykwalifikowana kadra ośrodka pomoże w stawianiu pierwszych kroków w siodle.

Buffalo Bill

Indiańska Wioska

Indiańska Wioska w Jantarze to jedyna tego typu atrakcja na Pomorzu Gdańskim. Przewodnikami po wiosce są Joanna Mazurek - indianistka z USA oraz Leszek Michaluk - pisarz ponad 20 książek, o tematyce  popularno-naukowej. W wiosce można też nabyć jego książki.

Indiańska Wioska

Rowerem przez Stegnę

Ścieżki rowerowe wzdłuż odcinka wybrzeża Bałtyckiego oraz przez sam środek lasu umożliwiają podziwianie na rowerze  najbardziej atrakcyjnych miejsc przyrodniczych gminy Stegna. Ścieżki łączą miejscowości Mikoszewo, Jantar, Stegnę i Sztutowo.

Rowerem przez Stegnę

Raj dla wędkarzy

Rozległe łowisko dla wędkarzy położone jest w samym centrum miejscowości Jantar, tuż przy samej drodze krajowej 501. Staw o powierzchni 3,39 ha charakteryzuje się ciekawą i zróżnicowaną linią brzegową. Głębokość tego łowiska wynosi od 1,5 m do 8 m. Dla naszych gości połów jest gratis.

Raj dla wędkarzy